לביא

ביטוח לאומי לארגון לביא: איננו מעבירים למשטרה מידע על עברייני פוליגמיה

אמש [8.2.17], הודיע המוסד לביטוח לאומי לארגון לביא, כי המוסד לביטוח לאומי אינו מעביר את המידע המפורט המצוי בידי הביטוח לאומי על עברייני פוליגמיה למשטרת ישראל או לרשויות אכיפה אחרות, ואפילו בישיבות שמקיים המוסד לביטוח לאומי עם אנשי משרד המשפטים והמשטרה בעניין הפוליגמיה, מעביר הביטוח לאומי רק: "נתונים על היקפים, ולא מידע פרטני".

בידי הביטוח הלאומי מצוי מידע רב אודות עברייני פוליגמיה, שכן המוסד לביטוח לאומי משלם מידי חודש קצבאות הבטחת הכנסה מיוחדות למשפחות עברייני פוליגמיה, קצבאות הנקראות הבטחת הכנסה ל'משפחות מורחבות'.

הפוליגמיה היא עבירה פלילית על חוק העונשין הישראלי, והמבצע עבירה זו צפוי לעונש מירבי של חמש שנות מאסר, ואף על פי כן, תופעת הפוליגמיה במגזר הבדואי הולכת ומתרחבת, ומדינת ישראל מתקשה להתמודד עם התופעה, ואך לאחרונה [29.1.17] התקבלה החלטת הממשלה על התמודדות עם תופעת הפוליגמיה.

הודעתו אמש של המוסד לביטוח לאומי על כך שאיננו מעביר מידע מפורט לרשויות האכיפה מגיעה כשבוע וחצי לאחר החלטת הממשלה למאבק בפוליגמיה.

ארגון לביא סבור, שמצב דברים זה איננו ראוי, וכדי שהחלטת הממשלה למאבק בעבריינות הפוליגמיה תיושם בהצלחה על ידי רשויות האכיפה, על המוסד לביטוח לאומי להעביר את המידע המפורט והעדכני המצוי בידיו על עברייני הפוליגמיה לרשויות האכיפה.

 

הוסף תגובה

אודות ארגון לביא

ארגון לביא נאבק למען זכויות האזרח ומינהל תקין בישראל מתוך תפיסת עולם ציונית

אנחנו מבצעים תחקירים ייחודיים, פועלים בכלים תקשורתיים ומשפטיים ומביאים למימוש תפיסת עולם ציונית במערכות השלטון בישראל.

בתקופה האחרונה:

חשפנו את הקמת הוועדה לקיצור עונשם של מחבלים אסירי עולם - החשיפה הביאה לסערה ציבורית שבעקבותיה הוקפאה הקמת הוועדה

פעלנו בהצלחה להוצאת מכוני חינוך פוסט ציוניים מתכניות החינוך של קציני צה"ל

חשפנו ששירות בתי הסוהר מעניק למחבלים הנמצאים בבתי הכלא בישראל, תרופות שאינן מצויות בסל הבריאות של אזרחי ישראל

לדיווח על ליקויים ולהצעות שת"פ, נא שלחו מייל לכתובת lavi.org.il@gmail.com

לביא ברשת