לביא

האג'נדה של מכון מנדל נחשפת

מכון מנדל מעביר תוכניות חינוך אינטנסיביות לבכירים בשירות הציבורי בישראל ובכירי המכון מזוהים עם תפיסות שמאל קיצוני, ארגון לביא מוציא כעת דו"ח מפורט על המכון שמחנך את בכירי משרד החינוך וקציני חיל החינוך של צה"ל

קרן מנדל מפעילה בישראל מזה כעשרים וחמש שנים מספר רב של תכניות חינוך ומנהיגות לבכירי משרד החינוך ולקציני צה"ל ולקבוצות ממוקדות נוספות, כאשר מאות מבוגרי הקרן מצויים בתפקידי מפתח במגזר הציבורי.

הדו"ח סוקר את האג'נדות והתפיסות שמובילות את שלושת נשיאי המכון האחרונים, ובהם אנט הוכשטיין, שכיהנה כנשיאת קרן מנדל-ישראל ולאחר מכן הייתה חברת וועד בארגון השמאל הקיצוני "מולד", וכן וורדה שיפר שכיהנה גם היא כנשיאת מנדל וכיום חברה במועצה הבינלאומית של הקרן החדשה ומכהנת כיושבת ראש וועדת המענקים של הקרן החדשה.

בסקירה נחשפת גם פעילותו השנויה במחלוקת של נשיא מנדל הנוכחי פרופ' יהודה ריינהרץ, שבזמן היותו נשיא אוניברסיטת ברנדייס חתם על הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת אל קודס, וקיבל לעבודה באוניברסיטה את חליל שקאקי אחיו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי פתחי שקאקי, שהיה חשוד גם הוא בקשר עם גורמי הטרור, למרות התנגדות של הקהילה היהודית למינוי זה.

בנוסף מתוארת פעילותה של איימי מנדל ביתו של הבעלים מורטון מנדל, שמנהלת בארה"ב ארגון בשם "צדק" שמצהיר על התנגדותו ל"כיבוש פלסטין", כאשר מורטון מנדל האבא והבעלים של מכון מנדל מוגדר כיועץ בארגון זה.

מדיווחי קרן מנדל לרשויות המס בארה"ב עולה שקרן הצדקה של מנדל תומכת כספית באופן מתמשך בקרן לישראל חדשה (NIF) ומהצהרות בכירים בארגון שתיל מתברר כי הם רואים במרכז מנדל בנגב בית עבור ארגון שתיל, שמשמש כזרוע הביצועית של הקרן החדשה.

תרומות מנדל לקרן החדשה לישראל מתוך דו"ח 990-PF שהוגש לרשויות המס בארה"ב

קישור לדו"ח המלא בעברית – http://bit.ly/2PCUPoV

קישור לדו"ח המלא באנגלית – http://bit.ly/2wgW0Ce

 

תגובה 1

אודות ארגון לביא

ארגון לביא נאבק למען זכויות האזרח ומינהל תקין בישראל מתוך תפיסת עולם ציונית

אנחנו מבצעים תחקירים ייחודיים, פועלים בכלים תקשורתיים ומשפטיים ומביאים למימוש תפיסת עולם ציונית במערכות השלטון בישראל.

בתקופה האחרונה:

חשפנו את הקמת הוועדה לקיצור עונשם של מחבלים אסירי עולם - החשיפה הביאה לסערה ציבורית שבעקבותיה הוקפאה הקמת הוועדה

פעלנו בהצלחה להוצאת מכוני חינוך פוסט ציוניים מתכניות החינוך של קציני צה"ל

חשפנו ששירות בתי הסוהר מעניק למחבלים הנמצאים בבתי הכלא בישראל, תרופות שאינן מצויות בסל הבריאות של אזרחי ישראל

לדיווח על ליקויים ולהצעות שת"פ, נא שלחו מייל לכתובת lavi.org.il@gmail.com

לביא ברשת