לביא

חשיפה: האיחוד האירופי מממן פעילות להשפעה על תקציב מדינת ישראל

האיחוד האירופי מממן סדנאות לאקטיביסטים מארגוני שמאל לצורך השפעה על תקציב המדינה, הסדנאות מופעלות על ידי ארגוני הקרן החדשה

בימים אלו החלה ההרשמה לסדנת 'תקציביזם – אקטיביסטים משפיעים על התקציב', שמטרתה להעניק למשתתפי הסדנה ידע וכלים להשפעה על תקציב המדינה.

מיזם 'תקציביזם', הינו פרויקט הדגל של עמותת הסדנה לידע ציבורי, עמותה המקבלת מהקרן לישראל חדשה סכומים משמעותיים מידי שנה כתמיכה כללית בפעילות העמותה, ובמצטבר קיבלה הסדנה לידע ציבורי מהקרן החדשה קרוב למיליון ש"ח.

במסגרת הפרויקט פותח קורס אונליין על תהליכי התקצוב בישראל, השחקנים השונים, והדרכים להשפיע ולקחת חלק בו, וכן פותח אתר בשם 'מפתח התקציב'

צילום מסך מתוך אתר 'מפתח התקציב'

על פי הצהרות העמותה, מיזם 'תקציביזם' נועד: "להגביר בקרב החברה האזרחית בישראל את הידע ההבנה והיכולת, להשפיע על תהליכי התקצוב וחלוקת המשאבים הציבוריים בישראל", ולדברי מנהלי העמותה בשנת פעילות זו, ליווה המיזם כשלושים נציגים מ"ארגוני החברה האזרחית בישראל".

מדו"ח שהגישה לאחרונה העמותה לרשות התאגידים ובו תצהיר על תמיכותיה מישויות מדיניות זרות, מתברר שברבעון השני של 2018, העניק האיחוד למיזם 'תקציביזם' כחצי מיליון ש"ח, זאת בנוסף ל-527,110 ש"ח נוספים שהעביר האיחוד האירופי לטובת מיזם 'תקציביזם' בשנת 2017.

למרות תמיכתו המשמעותית, נראה שבאיחוד האירופי מבינים את הבעייתיות שבמיזם, ומשום כך בסוף האתר באותיות הקטנות, ניתן למצוא את מה שנראה כמו מס שפתיים באמצעות ההצהרה הבאה: "אתר זה פותח ותוחזק בסיוע האיחוד האירופי. האחריות הבלעדית על תכניו נתונה בידי הסדנה לידע ציבורי ואינם בהכרח משקפים את עמדות האיחוד האירופי".

צילום מסך מתוך אתר 'תקציביזם'

 

 

תגובה 1

  • מתוך הכרות עם הנפשות הפועלות ב"כנסת פתוחה" וב"תקציב פתוח", אף אחד לא יפסול אדם שרוצה להיות מעורב, בלי כל קשר לדעותיו הפוליטיות. (לא משנה מה דעתך הפוליטית, אתה מוזמן להצטרף).

אודות ארגון לביא

ארגון לביא נאבק למען זכויות האזרח ומינהל תקין בישראל מתוך תפיסת עולם ציונית

אנחנו מבצעים תחקירים ייחודיים, פועלים בכלים תקשורתיים ומשפטיים ומביאים למימוש תפיסת עולם ציונית במערכות השלטון בישראל.

בתקופה האחרונה:

חשפנו את הקמת הוועדה לקיצור עונשם של מחבלים אסירי עולם - החשיפה הביאה לסערה ציבורית שבעקבותיה הוקפאה הקמת הוועדה

פעלנו בהצלחה להוצאת מכוני חינוך פוסט ציוניים מתכניות החינוך של קציני צה"ל

חשפנו ששירות בתי הסוהר מעניק למחבלים הנמצאים בבתי הכלא בישראל, תרופות שאינן מצויות בסל הבריאות של אזרחי ישראל

לדיווח על ליקויים ולהצעות שת"פ, נא שלחו מייל לכתובת lavi.org.il@gmail.com

לביא ברשת