לביא

הקרן החדשה בהדרכה לפעילים לקראת פתיחת שנת הלימודים – כך תפעלו בנושאי הדתה

לקראת פתיחת שנת הלימודים, פנתה הקרן לישראל החדשה לפעילים בנושאי דת ומדינה, בהדרכה מפורטת כיצד לפעול בנושאי 'הדתה' במערכת החינוך, מול מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות, ומול ומנהלי בתי הספר.

ההודעה נשלחה לפעילים היום [30.8.18] על ידי רות קליין, המשמשת כרכזת שינוי חברתי בארגון שתיל – הזרוע הביצועית של הקרן לישראל החדשה. בהודעתה כתבה קליין "ריכזנו עבורכם ערכת מידע עדכנית ומפורטת" שבעזרתה יוכלו הפעילים לגלות מי הן העמותות שמלמדות יהדות בבתי הספר, וכיצד אפשר להוביל בהצלחה שינוי בתוך בתי הספר.

המדריך להתמודדות עם עמותות שמלמדות יהדות בבתי הספר

רכזת הקרן החדשה לא מסתפקת במדריך המפורט, ומציעה לפעילים לשכפל "את המכתבים מאתר הפורום ולעשות בהם שימוש במגעיכם עם נושאי תפקידים במערכות החינוך המקומיות", קליין מפנה את הפעילים למכתבים מסוג 'מכתב למנהלי מחלקות חינוך' שאותו ערך הפורום החילוני, ולמכתב נוסף מסוג 'מכתב למנהלי בתי ספר', גם הוא של הפורום החילוני.

בנוסף, מפנה רכזת הקרן החדשה את הפעילים לדף מידע מרוכז, תחת הכותרת: 'כיצד ניתן להתמודד עם פעילות עמותות דתיות במערכת החינוך', ולהזמנת מנחי הפורום להרצאות בכל הארץ ללא תשלום, וממליצה לפעילים לנסות להטמיע את הערכה החילונית להעשרת תוכנית תרבות יהודית -ישראלית בבי"ס הייסודים, שבה יש הצעות פרקטיות לשאלות מכוונות כדוגמת "מה הבעייתיות במשפט התלמודי עניי עירך קודמים".

ערכת הלימוד המשלימה – הבעייתיות במשפט התלמודי עניי עירך קודמים

מכתבה של רכזת הקרן החדשה לפעילים בנושא ההדתה, נשלח במסגרת פרויקט 'פורום הערים החופשיות' של הקרן לישראל החדשה, מיזם כלל ארצי שאותו מפעילה הקרן החדשה עם המרכז הרפורמי לדת ומדינה והפורום החילוני.

פנייתה של רות קליין מהקרן החדשה לפעילים

 

 

הוסף תגובה

אודות ארגון לביא

ארגון לביא נאבק למען זכויות האזרח ומינהל תקין בישראל מתוך תפיסת עולם ציונית

אנחנו מבצעים תחקירים ייחודיים, פועלים בכלים תקשורתיים ומשפטיים ומביאים למימוש תפיסת עולם ציונית במערכות השלטון בישראל.

בתקופה האחרונה:

חשפנו את הקמת הוועדה לקיצור עונשם של מחבלים אסירי עולם - החשיפה הביאה לסערה ציבורית שבעקבותיה הוקפאה הקמת הוועדה

פעלנו בהצלחה להוצאת מכוני חינוך פוסט ציוניים מתכניות החינוך של קציני צה"ל

חשפנו ששירות בתי הסוהר מעניק למחבלים הנמצאים בבתי הכלא בישראל, תרופות שאינן מצויות בסל הבריאות של אזרחי ישראל

לדיווח על ליקויים ולהצעות שת"פ, נא שלחו מייל לכתובת lavi.org.il@gmail.com

לביא ברשת