איחוד כוחות בשמאל הקיצוני – מולד ועתיד כחול לבן יוצאים לדרך משותפת

בחודשים האחרונים פעלו ארגון "עתיד כחול לבן" ו"ארגון מולד" כדי להדק את שיתוף הפעולה בין הארגונים. שני הארגונים חולקים חזון ותפיסת עולם משותפת, והחליטו לשלב כוחות ולצאת לדרך משותפת. אורני פטרושקה יכהן מעתה כיו"ר הוועד המנהל של מולד, וליאת שלזינגר תכהן כמנכ"לית משותפת לשני הארגונים.

ארגון השמאל הקיצוני מולד, הודיע כעת -6.9.18- לפעילי ותומכי הארגון, כי לאחר מספר חודשי גישוש החליטו לאחד כוחות עם ארגון 'עתיד כחול לבן'. על פי ההודעה, לאחר האיחוד יכהן אורני פטרושקה כיו"ר הוועד המנהל, וליאת שלזינגר תכהן החל מעתה כמנכ"לית משותפת למכון מולד ולעתיד כחול לבן.

את ארגון עתיד כחול לבן הקימו בשנת 2009 עמי אילון, אורני פטרושקה וגלעד שר על מנת לקדם את מתווה שתי המדינות. בשנים האחרונות עסק הארגון במחקר, תכנון וניסוח הצעות מדיניות בניסיון לפתור את בעיות הביטחון של ישראל, תוך שאנשי הארגון מקיימים דיאלוג מתמשך עם גורמים ברש"פ.

"מכון מולד" הוקם בשנת 2012 מתוך חזון לשלב ערכים פרוגרסיביים עם האתגרים הפוליטיים והגיאופוליטיים של המציאות הישראלית מתוך אמונה אדוקה כי חסרונם של תכנים מסוג זה מביא למציאות המשברית בישראל.

מדובר בחיזוק משמעותי עבור 'ארגון מולד' ועבור ארגון 'שישים ואחת', שכן פטרושקה שיכהן כעת כיו"ר הוועד המנהל של מולד, מכר בשנת 2000 את חברת כרומטיס נטוורקס שייסד יחד עם שותפיו תמורת 4.75 מיליארד דולר, ומאז החל לקדם יוזמות חברתיות/פוליטיות רבות, בין השאר כיו"ר קרן אברהם, ובהקמת עמותת עיגול לטובה שבאמצעותה ניתן לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי או את תלוש המשכורת החודשי, ואת ההפרש לתרום לעמותות שונות.

 

הודעת ליאת שלזינגר לתומכי ארגון מולד – 6.9.18

לביא ברשת