ארגון לביא לרשויות: "אם לא תעמידו את סברי לדין נגיש בג"ץ"

בעקבות הפירסום בקול היהודי של דברי השבח למחבלים שנשא המופתי המסית עכרימה סברי בג'נין, ארגון לביא הגישו תלונה נוספת והזהירו כי בכוונם לעתור לבג"צ באם התלונה לא תטופל.

כזכור, לפני כשבועיים ביקר סברי בג'נין ובשכם בבתי המחבלים שחוסלו בידי צה"ל. בג'נין ביקר סברי את פתחי חאזם אביו של המחבל ראאד חאזם שביצע את הפיגוע הרצחני בתל אביב בתחילת הקיץ שבו נרצחו ברק לופן, איתם מגיני ותומר מורד הי"ד.

סברי שיבח בנאומו את פתחי חאזם (אבו ראאד) ואמר כי הגיע עם משלחת מייצגת של תושבי ירושלים להביע את אחדותו של העם הפלסטיני "מהים עד הנהר", ובכדי להשתתף בטקס ה"חתונה" של השאהיד. סברי שיבח וחיזק את חאזם על דרכו התומכת בפיגועים והוסיף כי "השאהידים האלה הם לפיד המראה לנו את הדרך". פתחי חאזם אמר במפגש כי "המלחמה שלנו היא מלחמה דתית".

נואם נוסף באירוע היה אימאם ממחנה פליטים עסקר שבשכם, אביה של המחבלת אשרקת קטאני – שניסתה לדקור יהודיה בכיכר חטמ"ר שומרון לפני כ-7 שנים, ונדרסה ע"י ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה. האב שיבח שוב את פעולת הגבורה של ביתו, ואת השאהידים.

בארגון לביא ציינו במכתב התלונה, כי דמותו של סבר סברי הינה "דמות רבת השפעה בציבור הפלסטיני. הוא כיהן בעבר כמופתי של ירושלים, וכסמכות הדתית העליונה ברשות הפלסטינית", ומזכירים כי במסגרת תפקיד זה "הוא נפגש עם מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה, והביע תמיכה בפיגועי התאבדות כנגד ישראלים במהלך האינתיפאדה השנייה".

בלביא קוראים לפתוח באופן מיידי בחקירה ולמצות את הדין עם סברי ומדגישים כי "לאור השפעתו הרבה, הפרופיל הגבוה של צברי, וכהונתו באחת מן הנקודות הרגישות והנפיצות בארץ, מסגד אל-אקצא, בנוסף לעיתוי הפרסום המתוח, היקף הקבוצה החשופה – דף פייסבוק בעל 75,000 עוקבים, כמו גם סוג האלימות המדוברת – הזדהות ותמיכה ברצח אכזרי של אזרחים תמימים ומטרות לא צבאיות בערי ישראל, ישנה אפשרות מעשית שהתבטאויותיו יהוו "לפיד המראה את הדרך" לצעירים פלסטיניים, ויובילו למעשי טרור ואלימות"

כמו כן, במכתב התלונה מזכירים בארגון לביא תלונות קודמות שהוגשו כנגד סברי בגין הסתה ומגע עם סוכנים זרים, בין השאר בעקבות חשיפת הקול היהודי את השתתפותו בכנס עם ראשי ארגוני טרור לפני כחצי שנה, וכאמור, מתריעים כי באם לא תפתח חקירה "יעתור ארגון לביא לבג"ץ על מנת להביא לכדי טיפול בעבירות החמורות שפורטו במסמך זה".

שלום פרידמן: הקול היהודי

לביא ברשת