השיטות השנויות במחלוקת של הקרן החדשה להשפעה על הבחירות המוניציפליות נחשפות

הקרנת מונדיאל ופעילויות חינמיות לילדים – ארגון לביא חושף את השיטות של אנשי הקרן לישראל חדשה להשפעה על הבחירות המוניציפליות

בארגוני הקרן ובראשם "שתי"ל" ו"ישראל חופשית" החלו להתכונן לבחירות המקומיות כבר לפני חודשים ארוכים. תחקירן סמוי של ארגון לביא תיעד את דרכי הפעולה של הארגונים מבית הקרן החדשה להתערבות בבחירות לרשויות המקומיות. בכנס שערכו שתי"ל וישראל חופשית, בכנס שנערך ב-11.7.18 תחת הכותרת: 100 ימים לבחירות. בחסות ארגון שתי"ל שהינו הזרוע הביצועית של הקרן החדשה לישראל.

יעל יחיאלי פרסיקו, בכירה בארגון שתי"ל הציעה את דרכי הפעולה למשיכת קהל למטרותיהם של הארגונים בבחירות המוניציפליות, ותחת הכותרת: "איך להתארגן כקבוצת פעילות ממוקדת בחירות", הציעה פירטה יחיאלי שורת צעדים הכוללים מתן הטבות שוות כסף על מנת ל'גייס' את תושבי הערים להצבעה בבחירות המקומיות.

'

לדברי בכירת ארגון שתיל, יעל יחיאלי: "לאחר הרחבת מאגר הפעילים והפעילות לייצר או להגביר פעילות שטח – הפגנות, הקרנת המונדיאל, הקרנת סרטים. לא צריך שתמיד זה יהיה מאורגן, לפעמים זה דורש ברקו ומסך וזהו, ולהזמין את האנשים בשכונה… אנחנו עכשיו בחופש הגדול והחופש הגדול זה זמן מעולה לעשות פעילויות. הורים לילדים קטנים מחפשים מה לעשות איתם וגם כלכלית זה דברים יקרים, אז אם אנחנו מציעים להם פעילויות בחינם על הדשא בשבת, אז  יש סיכוי גדול יותר שהם יגיעו ודרך זה אנחנו נגייס אותם, אז לנצל את זה…

השלב הבא שאנחנו מגיעים אליו זה החגים. גם החגים זה זמן שאנשים מחפשים את הערכים, ערכים יהודיים ויש כל מיני דברים אפשר לעשות לראש השנה ליום כיפור – החגים הם של כולנו. יש מה לעשות ובפורום החילוני תמצאו הצעות לפעילויות.

בנוסף ליחיאלי דיברה באותו הכנס בפני המשתתפים גם שקד חסון מארגון ישראל חופשית, המהווה את אחד מארגוני הדגל של הקרן החדשה לישראל, כאשר מאחורי שקד חסון נכתב על המסך: "המטרה: נושא הדת והמדינה יהיה נושא מרכזי בבחירות המוניציפאליות 2018 ויוציא אנשים להצביע".

דבריה של שקד חסון מארגון ישראל חופשית, משקפים את רצונם של אנשי הקרן החדשה להשפיע על הבחירות המוניציפליות שייערכו מחר, באמצעות המתח הדתי.

דברים דומים כתבה לפעילי 'פורום הערים החופשיות' אפרת יגור, שריכזה את פעילות פורום הערים החופשיות מטעם ארגון שתיל – הקרן החדשה לישראל, ולפיהם פעילי הפורום קיבלו החלטה להשפיע על הבחירות המוניציפליות.

 

פעילי בהתארגנות זו לא בחלו באמצעים, כולל הפצת פייק מודעות בחירות במטרה להשניא את החרדים, ולדבריהם 'המטרה מקדשת את האמצעים', מצורף צילום מתוך קבוצת ווטסאפ סגורה שהקימה רכזת מטעם ארגון שתיל עבור הבחירות בירושלים, קבוצה הנקראת 'מטה תושבים למען ירושלים'.

פעילים בולטים נוספים בהתארגנות הקרן החדשה 'פורום הערים החופשיות' ערכו רשימת מועמדים מומלצים, וגייסו סכומי עתק לפרסם מודעות בנתיבי איילון ובמקומות רבים נוספים.

לאחר חשיפת יוזמת פעילי הקרן הכחישו ראשי הקרן החדשה את הטענה שפעילי הקרן פועלים להרצת מועמדים בבחירות, אולם התכתבויות פנימיות שאנו חושפים כעת מוכיחות, שבכירת בקרן החדשה, יעל יחיאלי פרסיקו, כתבה בפירוש לפעילי פורום הערים החופשיות, שנוסד על יד ארגון שתיל – הקרן החדשה לישראל – שפורום הערים החופשיות יעזור בהרצה של מועמדים בתוך הסיעות הקיימות.

לביא ברשת