חשיפה: בכיר ביש דין במשך שנים – חבר בחוליית טרור אשר רצחה משת"פ

חשיפה: בכיר בארגון השמאל "יש דין", שהיה אחראי על תחקירים, עדויות והגשת תצהירים לבג"ץ במשך שנים היה חבר בחוליית טרור, הורשע בהריגת משת"פ וריצה מאסר של שנים ארוכות בכלא הישראלי, "כדאי שהציבור יכיר את פניו האמתיות של הארגון הפועל נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל"

ארגון לביא חושף: עובד בכיר בארגון יש דין במשך שנים ארוכות מוהנד ענאתי היה חבר בחוליית טרור, אשר חלק מחבריה הורשעו ברצח. מוהנד עצמו הורשע בעבירות ביטחון ובהריגת משת"פ בסוף שנות השמונים אשר בגינם ריצה מאסר של שנים ארוכות בכלא הישראלי. ענאתי נשפט ל-13 וחצי שנות מאסר, אך זכה לשחרור מוקדם על בסיס התנהגות טובה. בזמן שהותו בכלא, הספיק ענאתי לסיים שני תארים אקדמיים.

לאחר שחרורו החל ענאתי לעבוד בארגוני "זכויות אדם", ולאחר מספר שנים החל לעבוד בארגון "יש דין". ענאתי עבד ב'יש דין' בין השנים 2008 ל- 2016, ובתפקידו היה אחראי על תחקירי הארגון, על הבאת עדויות של פלסטינים מהשטח ועל הגשת תצהירים ועדויות לבג"ץ שעליהם התבססו חומרים משפטיים רבים של הארגון. שכרו השנתי של ענאתי בזמן עבודתו בארגון הגיע למעל 184 אלף ₪, דבר ששם אותו בחלק מהשנים כשני ברשימת מקבלי השכר מהארגון, כאשר לפניו נמצאת רק מנכ"לית הארגון נטע פטריק.

העניין נחשף ע"י עו"ד רחביה פילץ שייצג משפחה ישראלית, בתביעה אזרחית [ת"א 26146-04-16] שהגיש מוהנד כנגדה, תביעה שבהמלצת בימ"ש נמחקה ע"י מוהנד.

בעדותו על הדוכן [בפרוטוקול ת"א 26146-04-16, מיום 21.2.2018 עמ' 9, שורות 27-32] הודה ענאתי בעברו הטרוריסטי

ארגון יש דין - בכיר יש דין מודה בעברו הטרוריסטי
ארגון יש דין – בכיר יש דין מודה בעברו הטרוריסטי

בהמשך עדותו בפרוטוקול זה [עמוד 10] תיאר ענאתי את תפקידו בארגון יש דין

יש דין - תחקירן השטח מוהנד ענאתי מתאר את תפקידו בארגון יש דין
יש דין – תחקירן השטח מוהנד ענאתי מתאר את תפקידו בארגון יש דין

על פי הידוע לנו, המחבל המשוחרר ענאתי הגיש תצהירים לבג"צ בעתירות מטעם ארגון יש דין, כך לדוגמה בבג"צ שהגיש ארגון יש דין בשלהי 2015 [בג"צ 9015/15] הוגש תצהירו של מוהנד ענאתי לבג"צ מטעם ארגון יש דין

בכיר יש דין מוהנד ענאתי חתום על תצהיר משלהי 2015
בכיר יש דין מוהנד ענאתי חתום על תצהיר משלהי 2015

המחבל המשוחרר מוהנד ענאתי מילא תפקיד מפתח משמעותי בארגון יש דין, ובשנת 2015 היה שכרו של ענאתי שני רק לשכרה של מנכ"לית הארגון דאז נטע פטריק, שכרו של ענאתי עמד באותה השנה על למעלה מ-186 אש"ח.

ארגון יש דין שכרו של מוהנד ענאתי הוא השני בגודלו - תמונה
ארגון יש דין שכרו של מוהנד ענאתי הוא השני בגודלו – תמונה

לביא ברשת