מדוע שב"ס לא עוצר את הברחת המסרים האלימים מתוך כלא הדרים ?

ארגון לביא דורש לעצור את ההפקרות, ולחקור את כשל האבטחה החמור והמתמשך בבית הכלא הדרים.

רב המחבלים מרואן ברגותי הורשע בבמעשי רצח ובהנהגת ארגון טרור, ובגין כך נשפט לחמישה מאסרי עולם ועוד 40 שנה במצטבר. מרואן ברגותי כלוא בכלא הדרים, ושירות בתי הסוהר אחראי על תנאי כליאתו.

לפני ימים ספורים – ביום י"ט באדר ב התשע"ו (‏29.3.2016) – דחה בג"צ את בקשת עיתון הארץ לקיים ריאיון עם ברגותי [בג"ץ  1247/15], בבג"ץ זה הושמעה עמדתם של גורמי הביטחון כי קיום  ראיונות עם ברגותי עלול לסכן את ביטחון המדינה מכיון שברגותי נוהג להפיץ מסרים אלימים.

אבל למרבה הפלא, מידי פעם בפעם ברגותי מצליח להבריח מבין כותלי הכלא כתבות ומאמרי דעה לכלי התקשורת, במאמרים אלו קורא ברגותי לאלימות כלפי ישראל, ולאינתיפאדה שלישית, הברחת המסרים נעשית ככל הנראה על ידי סייענים מתוך כתלי הכלא.

הברחת המסרים האלימים נמשכה גם לאחרונה וכפי שחשף מכון המחקר ממר"י, כי לפני כשלושה שבועות פרסם ברגותי מאמר בעיתון אל קודס אל ערבי היוצא לאור בישראל, במאמר זה כתב ברגותי כי "ההתעוררות העממית" היא התשובה לכישלון אופציית המו"מ שהתגלה כחסר תועלת וכאשליה, ברגותי הוסיף כי יש להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל, ולדבריו אין דו קיום עם ישראל, בנוסף קרא ברגותי לשוב ולהתעמת עם כוחות הביטחון הישראלים.

מדובר בכשל אבטחה חמור ומתמשך, ובארגון לביא פנה לשר לביטחון הפנים -גלעד ארדן- ולנציבת שירות בתי הסוהר -עפרה קלינגר- בבקשה לחקור את כשל האבטחה החמור הזה. ארגון לביא קורא לציבור הרחב להצטרף לקריאה זאת

בחצי היום עם אסתי פרז – כתבתו של עידן אבני על מחדל האבטחה ועל דרישת ארגון לביא

לביא ברשת