קיצוץ בקנטינה לאסירים הביטחוניים

שירות בתי הסוהר צפוי לצמצם באופן משמעותי את המוצרים שמוצעים למכירה בבתי הכלא הביטחוניים. במסגרת ההגבלות החדשות, לא יימכרו תכשירי טיפוח, נעליים וממתקים. בכיר בשב"ס: "צפוי קיצוץ של 50% במוצרים"

משה נוסבאום | חדשות | 20/05/19  

אחרי משבר הטלפונים הסלולאריים בבתי הכלא, בשירות בתי הסוהר החליטו להפחית את מספר המוצרים שנמכרים בקנטינות לאסירים הביטחוניים. גורם בכיר בשב"ס: "צפוי קיצוץ של כ-50% בכמות ובמגוון המוצרים".

לאחרונה שירות בתי הסוהר העביר לארגון "לביא" לזכויות אזרח ומנהל תקין רשימה חלקית ומקוממת במיוחד של המוצרים שרכשו האסירים הביטחוניים בשנתיים האחרונות בבתי הכלא בישראל. בין המוצרים שהופיעו ברשימה היו: נעליים של המותג timberland, מעדן פירות בסירופ, תה טיבטי, שוקולד קינדר, נעלי ספורט של נייקי, משקה שוופס בטעם אפרסק מוגז עדין, קרם ממצק ליום, נעלי ספורט של המותג new balance, שעון של המותג G-SHOCK ועוד.

הקנטינות בבתי הכלא הביטחוניים מופעלות על ידי זכיינים. אותם הזכיינים מקבלים מהרשות הפלסטינית סכום חודשי של 400 שקלים עבור כל אסיר לטובת רכישת המוצרים בקנטינה. אבל מעתה, בעקבות הפניות של ארגון "לביא" ושל החדשות, בשב"ס אומרים שצפויים שינויים בכמות ובמגוון המוצרים שנמכרים לאסירים הביטחוניים. בשיחה עם החדשות הערב, גורם בכיר בשב"ס אף הצהיר כי הקיצוץ עשוי להגיע עד 50 אחוז בכמות ובמגוון המוצרים שיוצעו למכירה לאסירים.

מהארגון "לביא" נמסר בתגובה לפרסום: "אנו קוראים לנבחרי הציבור להתערב ולהפסיק את חגיגות השחיתות בשב"ס".

לביא ברשת